fbpx

Buy the Dip! – Metale strategiczne – REMX

Czas czytania: 2 min

Surowce ziem rzadkich obserwuję od dawna, szczególnie z nastawieniem jako potencjalnego asa w rękawie Chin w kwestii “trade war”. Upłynął prawie rok, aż coś drgnęło w temacie i zainteresowało mnie na tyle, aby przekuć to w pomysł na spekulację, a może nawet inwestycję midterm.

Wiemy, że ETF REMX jest po silnych spadkach, na które złożyło się kilka czynników, ale tym razem nie chcę wchodzić w fundamenty, a skupić się jedynie na dwóch kwestiach, a mianowicie: G20 i wolumenie

Metale strategiczne

Na poniższym wykresie, widać wyraźnie, że ktoś tutaj przyjechał dwukrotnie z ciężarówką dolarów. Oprócz tego mniej więcej połowy października, mamy zmianę zachowania wolumenu na tzw. byczy (cena rośnie-vol rośnie oraz cena spada-vol spada)

O czym to świadczy? Moim subiektywnym zdanie, o tym, że ktoś z większą kasą, zaczął budować pozycję. Czego nie wiemy? Tego co zawsze – timing is the key.

Jednak tutaj z pomocą może nam przyjść event, który zaczyna się jutro czyli G20. Jako, że nie wierzę w przypadki to stawiam nieśmiało tezę, że ktoś wie więcej od nas i ustawia się pod spodziewany ruch.

Po spekulujmy również my w takim wypadku. Dla mnie osobiście jest to gra warta świeczki. Wejście dzisiaj na sesji, stop loss, trochę  pod dołkiem z pon/wt i target , który oznaczyłem na zielono. Stosunek zysku do ryzyka przyjemny. Przy pozytywnym wybiciu środkowej strefy i reteście jej od góry (udanym!) będę dokładał już na midterm, o ile wolumen potwierdzi akcję cenową.

Przypominam, myślimy SAMODZIELNIE. To wszystko są wyłącznie moje subiektywne opinie i mogę się mylić.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA 12.12.2018

Niestety po początkowym wzroście 3,5% cena szybko zawróciła i trade został zakończony na SL. W kolejnych dniach zeszliśmy poniżej ostatniego dołka.

Inne...