fbpx

Raport Entrepreneurial Risks – Global Bubble Status

Czas czytania: 1 minuta

Bańki spekulacyjne

Na rynku dostępnych jest wiele różnej jakości raportów dotyczących baniek akcyjnych. Z reguły różnią się one metodologią, a co za tym idzie rzetelnością danych. Model FCO jest dość zawiły, ale co najważniejsze dla mnie osobiście, to, że wychwytuje w odpowiednim momencie tworzącą się bańkę, więc mam czas, aby przygotować się do wejścia w pozycje krótkie.

Long na bańce?

Bądź co może was zaskoczyć, również wzięcia długich. Dlaczego? Jeśli dana spółka ma potencjał bańkowy i dobre fundamenty to mamy realną szansę znacznych zysków o ile odpowiednio wcześnie zorientujemy się w sytuacji i otrzymamy okazję do zajęcia pozycji. Od razu zaznaczam, że nie mówię o bańkach w stylu Tilray lub tego typu, a raczej takich, które mają dłuższy czas formowania się. Mimo wszystko jednak byłbym dziś z tym ostrożny.

Źródło: goldenmark.com

Warto zapoznać się z całością raportu, ale szczególnie zwróćcie uwagę na cztery ćwiartki, o których w nich mowa i naszego ulubieńca, czyli strong negative bubble signals with weak fundamentals“.

Jeśli nie chcecie zajmować się obserwowaniem pojedynczych spółek bądź nie pozwala wam na to portfel, wówczas przyjrzyjcie się bliżej podziałowi na sektory.

Wszystkich zainteresowanych shortowaniem potencjalnych baniek spekulacyjnych zachęcam do zapoznania się z pełną wersją The FCO Cockpit Global Bubble Status Report.

Pełny raport można pobrać: www.ethz.ch/content/dam/ethz/special-interest/mtec/chair-of-entrepreneurial-risks-dam/documents/FCO/FCO-Cockpit-November_2018.pdf

Miłego czytania

Inne...