fbpx

Raport FACTSET – Earnings

Czas czytania: 1 minuta

Wyniki Q3

W zeszłym tygodniu FactSet opracował ciekawy raport na temat wyników spółek z różnych sektorów gospodarki. Znaczna porcja danych, wskazuje w moim przekonaniu, że nie jest tak źle jak obecnie malują, a jak wiecie sam jestem przecież mocno niedźwiedzi.

Solidna obniżka w wycenach spółek też daje domyślenia, ponieważ w raporcie widać, że dopiero w 2019 zanosi się na potencjalne kłopoty.

Należy zadać pytanie: Co wycenia giełda przez ostatni miesiąc?

Prognozy mają to do siebie, że mogą się znacznie mylić (są z reguły zbyt optymistyczne). A szczególnie wówczas kiedy rynki przechodzą z jednego cyklu do drugiego. Z tym jest ogólny problem ostatnimi czasy, bo poprzez masowy dodruk oraz buybacki obraz został mocno zniekształcony, a dopiero teraz, powoli zaczyna wracać do normy, o ile o jakiejkolwiek normie, może być jeszcze mowa.

Nastawienie inwestorów

Dodatkowo negatywny sentyment inwestorów, może spowodować efekt domina. Dało się to odczuć już w tym kwartale, kiedy przecież przy niezłych wynikach, najpopularniejsze spółki lecą w dół jak kamień w wodę. Co się stanie w momencie, kiedy pojawi się większy miss?

Większość osób skupia się na spółkach z branży tech, ale spójrzcie również na sektor energetyczny i potencjalne okazje, które się tam pojawiają.

Strona z której korzystam: www.factset.com

Link do raportu: www.factset.com/hubfs/Resources%20Section/Research%20Desk/Earnings%20Insight/EarningsInsight_112318.pdf

Inne...