fbpx

Raport Katusy E-Gaming: Szansa pokolenia

Czas czytania: 2 min

Na naszych oczach dochodzi obecnie do niesamowitych zmian pokoleniowo-technologicznych. Z tego powodu warto się zastanowić jak wpłynie to na wasz portfel inwestycyjny w kolejnych latach.

Milenialsi (o nich mowa w raporcie Katusy) tylko w ciągu 2 najbliższych lat podwoją swoją siłę nabywczą z 600 mld do 1,3 bln USD. W związku z tym warto sprawdzić na co obecnie wydają pieniądze.

Przede wszystkim interesuje ich elektronika, hobby i ubrania, ale warto również zauważyć, że znacznie wzrastają wydatki związane z wyjściami do restauracji, barów, etc.

Z raportu wynika iż 94% procent Milenialsów posiada smartfony na których ponad 40% z nich gra powyżej 3 godzin tygodniowo. E-gaming to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się biznesów naszych czasów, a w ciągu ostatnich 8 lat jego wartość dwukrotnie wzrosła. Prognozy na kolejne lata wyraźnie wskazują, że prawdziwy boom dopiero przed nami.

Popularny wśród Milenialsów streaming, czyli oglądanie na żywo jak ktoś inny gra w gry, dzięki takim serwisom jak Twitch czy Youtube wypiera coraz częściej standardową telewizję jako preferowaną formę rozrywki dla tego pokolenia. Połowa z nich poświęca na tego typu przyjemności więcej niż 20 godzin tygodniowo.

Gwiazdy branży eSport takie jak “Faker” stają się nowymi bohaterami na miarę Michaela Jordana dzisiejszych czasów. Transmisje na żywo turniejów online z najbardziej popularnych gier przyciągają rzesze widzów na całym świecie, a już teraz pule nagród w tych turniejach są rzędu kilkudziesięciu milionów USD.

Dzięki mikro transakcjom twórcy gier zarabiają niesamowite pieniądze, kilkukrotnie przewyższające zyski z samej sprzedaży gry.

Źródło: www.techspot.com

Wszystkich zainteresowanych uwzględnieniem branży e-sportowej w swoim portfelu inwestycyjnym zachęcam do zapoznania się z artykułem oraz pełną wersją raportu Katusy.

Pełny artykuł – katusaresearch.com/for-immediate-release-the-1-best-video-game-stock-of-2019/

Raport – 51 stron – katusaresearch.com/wp-content/uploads/2018/10/The-Ultimate-Score-on-a-Digital-Gold-Mine.pdf

Życzymy miłej lektury.

Inne...