fbpx

Short it! / Buy the Dip! – Disney – DIS

Czas czytania: 2 min

Na wstępie przypominam, że decyzje inwestycyjne podejmujemy ZAWSZE SAMODZIELNIE.

DIS to kolejny pomysł pod rozegranie po XLF oraz RMZ.

Jednak mocno kontrowersyjny z racji jego obecnych niskich wycen (vs sektor) oraz planów przejęcia 21st Century w 2019, a także wejścia na rynek streamingu i stworzenia bezpośredniej konkurencji dla Netflixa, Hulu oraz reszty. Rodzi to fajny potencjał do dalszego rozwoju i poszerzania wpływów spółki w swoim segmencie rynku.

Z drugiej strony mamy 3 letnią dystrybucję?, sprzedających insiderów, spadający sentyment, szczególnie po ostatniej klapie Star Wars, możliwą pułapkę przeinwestowania, spore zadłużenie co przełoży się na gorsze wyniki w kolejnych latach o ile będziemy mieć kryzys.

Można rzecz, że na dwoje babka wróżyła, ale zdecydowałem się pomysł podrzucić, bo uważam, że są w ciekawym miejscu patrząc longterm. Moje podejście do obecnej sytuacji na rynkach znacie, więc jeśli bym szukał kierunku to mimo wszystko w dół, aniżeli w górę, ale naturalnie mogę się mylić dlatego decyzję podejmujemy zawsze samodzielnie. Może się też tak zdarzyć, że w ogóle nie otworzę żadnej pozycji, bo znajdę lepsze okazje z większym potencjałem.

Nie mam otwartej pozycji, ani też wybranego instrumentu na to zagranie. Jeśli to zrobię dam znać poniżej w aktualizacji.

WYKRES MIESIĘCZNY

WYKRES DZIENNY

AKTUALIZACJA 12.12.2018

Cena przebiła ostatni dołek i można powiedzieć, że odwzorowuje w pewnym stopniu zachowanie indeksów. Możliwość wejścia short pojawiła się przy 116$, ale byłbym tutaj ostrożny.

AKTUALIZACJA 14.01.2018

Widać wyraźnie jak bardzo Disney jest skorelowany z zachowaniem ogólnym indeksów USA. Po pięknym spadku mamy silne odbicie ponad naszą strefę i w zeszłym tygodniu trwała tutaj konsolidacja. Na ta chwilę czekamy na silniejszy ruch w dół, bądź wybicie gwałtowne w górę do strefy czerwonej, która powinna stworzyć okazję do ponowienia pozycji short (ewentualnie wyjście dołem z konsolidacji, czyli wybicie i zamkniecie poniżej ostatniego dołka na D1 i w konsekwencji znów wyjście z szarej strefy horyzontalnej) Ustawiajcie odpowiednio zlecenia stop, aby chronić swój kapitał i przy tak dużej zmienności zarządzać rozsądnie ryzykiem.

AKTUALIZACJA 7.02.2019

Disney był już na dobrej drodze do czerwonej strefy, ale wczoraj się zepsuł silnik. A tak poważnie to jest to ciekawe miejsce do rozegrania, choć nie od razu, ponieważ stop loss musiałby zostać ustawiony za daleko i nie podejmuję się takiego ryzyka. Poczekam na kolejny sygnał/retest lub wyjście w górę z zajęciem pozycji.

Inne...