fbpx

Short it! RED HAT – RHT

Czas czytania: 3 min

AKTUALIZACJA 9.01.2018

Niestety popełniłem błąd, który nie powinien się zdarzyć. Przeoczyłem oczywisty fakt, że IBM zadeklarował wykup akcji Red Hat po 190$ za sztukę, co powoduje, że cały trade raczej nie będzie miał sensu w kontekście jakiegoś załamania kursu. Możliwe byłoby to wyłącznie na etapie wycofania się IBM z transakcji, bądź tez odrzucenia jej przez akcjonariuszy co raczej jest mało prawdopodobne.

“The board of directors of Red Hat recommends that stockholders vote in favor of the merger with IBM.
Red Hat stockholders as of the close of business on the record date of Dec. 11, 2018, will be entitled to receive notice of, and to vote at, the special meeting. Red Hat continues to expect the transaction to close in the latter half of 2019.”

Wczoraj Tomek z TfaLu mi o tym przypomniał (dzięki!)

“Chyba tylko wtedy, kiedy regulatorzy antymonopolowi w ostatniej chwili nie zgodzili się na połączenie, ale tutaj nie może być mowy o monopolu w świecie Linuxa, wiec to raczej mało prawdopodobne.

Nie wiem jak IBM chce to sfinansować, bo się nie zaglebialem, ale jeśli to tzw. leveraged buyout, to jeszcze ostatecznie bank się może nie zgodzić na jego sfinansowanie, gdyby nagle warunki ekonomiczne sie pogorszyły albo spadła wiarygodnosc kredytowa IBM. No ale to raczej taka czysta teoria.

W sumie odwrocenie takiej pozycji na LONG to w miarę pewny zysk tych 15$ na akcji, czyli 8.5% w niecały rok, jeśli do przejęcia dojdzie.

Chyba ze akcje RedHata zostaną po prostu wymienione na akcje IBM z nowej emisji przy przeliczniku 190$. Trzeba by się wczytać w szczegóły oferty, ale z tego co pamietam, to ich skup miał być opłacony gotówką.”

ORYGINALNY WPIS

IBM kupił Red Hat – taka informacja poszła w świat 28 października 2018 – https://antyweb.pl/redhat-ibm-transakcja/, a na następny dzień kurs wystrzelił w kosmos + 50% i obecnie znajduje się na zupełnie absurdalnym? poziomie względem reszty rynku.

Zasadniczo zapomniałem o niej do momentu, kiedy nie zobaczyłem tweeta kilka dni temu, co skłoniło mnie do sprawdzenia kursu. Okazało się, że są w zgrabnej konsolidacji, którą widać na wykresie w interwale D1. Moim zdaniem mamy tam strefę dystrybucji i realizacji zysków, a kurs zaliczy obsuwę w najbliższym czasie.

Widoczna szara strefa z interwału m15 z UHV wskazuje nam interesujący obszar, a dodatkowo zaznaczyłem dwoma czerwonymi liniami poziomy, które są istotne w celu zajęcia pozycji. Na long się tutaj nie zdecyduje z wiadomych względów. Natomiast jeśli kurs poszedłby w tym kierunku to będę w najbliższych tygodniach obserwował czy przejawia oznaki słabości, czekając cierpliwie na swoją szanse.

Zlecenia sell stop mam ustawione na 173.49. W zależności od akcji cenowej i sytuacji na giełdach, dołożę kolejnego shorta po skutecznym wybiciu tej potężnej świecy dziennie z poziomu 166.29, bądź też na reteście strefy z której wyjdziemy.

Dokąd to cudo może spaść? Nie wiem szczerze mówiąc, sytuacja jest tak nietypowa, że ciężko określić jakieś rzetelne poziomy patrząc nawet z interwału W1 w perspektywie kilku lat. Tym razem nie interesowały mnie również fundamenty, a całe rozegranie jest oparte na kosmicznym hype, który spowodował news + zupełnym odjechaniu w korelacji większości spółek technologicznych.

Podrzucam jeszcze ruchy insiderów, którzy sprzedali sporo w okolicach topu na wiosnę 2018.

A jak to wygląda wynikowo sami widzicie.

Dla porównania także kurs IBM w interwale miesięcznym.

Myślimy samodzielnie Panowie i Panie. Powodzenia!

Inne...