fbpx

Short it! Sektor Nieruchomości – RMZ

Czas czytania: 2 min

Na wstępie przypominam, że decyzje inwestycyjne podejmuje ZAWSZE SAMODZIELNIE.

Powód dokładnie ten sam jak ostatnio czyli załamanie rynku nieruchomości w USA.

Wybrałem short poprzez – DRV Direxion Daily MSCI Real Estate Bear 3x Shares

Data wejścia 13 listopada 2018. Target to low ze stycznia/lutego, ale będę obserwował sytuację ponieważ patrząc na wykres miesięczny poniżej… Cóż potencjał do spadków jest, pytanie czy cierpliwości starczy.

WYKRES DZIENNY

WYKRES MIESIĘCZNY

AKTUALIZACJA 12.12.2018

Rynek wyszedł wyżej niż oczekiwałem, ale dopóki nie zamkniemy się na wyższym interwale powyżej ostatniego z sierpnia 2018 i nie napłyną lepsze dane z rynku nieruchomości w USA jestem spokojny. To jest trade midterm dla mnie czyli pod załamanie rynku. Bańka w Australii i Kanadzie już pękła, sektor amerykański nie jest co prawda tak napompowany, ale w mojej ocenie wskaźniki na tą chwilę pokazują wciąż tylko jeden kierunek w dłuższym horyzoncie.

AKTUALIZACJA 18.12.2018

Bum.

AKTUALIZACJA 14.01.2018

I tutaj analogicznie jak w przypadku DIS. Jednak byłbym znacznie spokojniejszy o pozycje short na rynek nieruchomości, bo kolejne dane jakie wypluwa rynek wyraźnie wskazują na zbliżające się kłopoty w tym sektorze. Zaznaczyłem sobie potencjalną strefę na retest, aby dołożyć pozycji short przy kolejnych sygnałach słabości.

AKTUALIZACJA 7.02.2019

Powstanie nowy wpis na bazie VNQ ponieważ na indeksie RMZ nie ma wolumenu, a są w bardzo ciekawym miejscu do ponowienia pozycji.

Inne...